Fundacja Agory
Fundacja Agory działa od 2004 r., obecnie w ograniczonym zakresie. Za pozyskany 1,5% odpisu podatkowego realizuje, wraz ze współpracującymi organizacjami OPP, projekty wspomagające ciężko chorych niepełnosprawnych dorosłych oraz opiekunów rodzinnych w hospicjach domowych. Fundacja była współautorem akcji "Rodzić po ludzku", "Szkoła z klasą", w czasie pandemii akcji "Nadzieja", wspomagającej Domy Opieki Społecznej. Do marca 2023 roku finansowała Nagrodę Literacką " Nike", do 2018 roku kwartalnik Zeszyty Literackie. Fundacja ma status OPP. Należy do European Press Prize.
Pokaż więcej

Publikacje "Wyborczej" nawiązujące do tematyki działań Fundacji