Fundacja Agory działa od 2004 r., obecnie w ograniczonym zakresie. W tym roku, Fundacji Agory współorganizuje i finansuje wyłącznie akcje społeczne i pomocowe realizowane z 1,5 %.

Od 2017 r. procent odpisu podatkowego zbieraliśmy i w tym roku także zbieramy, na działania związane z opieką nad starszymi osobami pt.  "Po starej znajomości - pomóż swoim rodzicom"  a od 2019  dodatkowo na akcję na rzecz dorosłych osób z niepełnosprawnościami "Różni ludzie - jeden Świat" i inne akcje społeczne.

Wcześniejsze znane akcje Fundacji, to "Rodzić po ludzku", "Umierać po ludzku", "My narkopolacy",  kilka odsłon projektu "Szkoła z klasą". Fundacja współpracowała z wieloma organizacjami pozarządowymi, prowadziła m.in wspólne programy stypendialne z Akademią Rozwoju Filantropii, współpracowała również Fundacją Szkoła Wajdy i Fundacją Batorego. 

Fundacja Agory skupia uwagę na najbardziej potrzebujących. W okresie pandemii z Wydawnictwem Agora, realizowała projekt "Nadzieja" dzięki któremu do kilkudziesięciu domów opieki, hospicjów trafiła pomoc finansowa.

Od lat Agora, a potem Fundacja Agory, wspierała finansowo i organizacyjnie kwartalnik "Zeszyty Literackie". Od momentu powstania finansowała Nagrodę Literacką NIKE. Jesteśmy dumni z naszego wkładu w istnienie tych przedsięwzięć. 

Niestety w roku 2018 Fundacja zmuszona była radykalnie zmniejszyć swoje wydatki. "Zeszyty Literackie" były finansowane do września 2018 r. Nagroda Literacka "Nike" do marca 2023.  

Fundacja również przez lata wspierała organizacje specjalizujące się w niesieniu pomocy ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom oraz prowadziła wspólnie z innymi organizacjami pozarządowymi programy stypendialne dla dzieci i studentów.

Fundacja nie wspomaga indywidualnie osób fizycznych, za wyjątkiem nadzwyczajnych zbiórek pieniężnych na udostępnione konto, a także współpracuje z Organizacjami Pożytku Publicznego które świadczą pomoc bezpośrednią. 

Źródłem przychodów Fundacji są darowizny z Agory Holding, zbiórki odpisów podatkowych na 1,5 proc. oraz darowizny osób indywidualnych. Fundacja od 2005 r. ma status organizacji pożytku publicznego (OPP). 

Od roku 2017 jest jest członkiem EPP (European Press Prize).

Organizacje wspierane przez Fundację

Informacja o zbiórce dla p. Zbigniewa Śmiecha

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie Fundacja Agory z siedzibą w Warszawie stosuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, które będą zainstalowane na Państwa urządzeniu końcowym (komputerze, laptopie, smartfonie). Więcej informacji o plikach cookies, a także o przetwarzaniu danych osobowych oraz przysługujących prawach można znaleźć w naszej Polityce prywatności
Akceptuję